Vidmanto Gerulaičio tapybos darbų paroda

Vidmanto Gerulaičio tapybos darbų paroda

Tiršti sapnai

 2016.01.12/02.20

 Vidmanto Gerulaičio prietemos ir neaiškumai

                 Vidmantas Gerulaitis (g.1954 m.) – tapytojas, restauratorius. Lietuvos dailininkų sąjungos narys, nuo 1971-ųjų rengia personalines parodas Lietuvoje ir užsienyje, dalyvauja bendruose dailininkų projektuose. V.Gerulaitis apie du dešimtmečius dirbo restauratoriumi: atidengė freskas Lietuvos technikos bibliotekoje, Šv. Jonų bažnyčioje, Rykantų Švč. Trejybės bažnyčioje, Klaipėdos pašte ir kituose istoriniuose objektuose.

 

            V.Gerulaičio tapyba šiuolaikiška ir savita. Estetiškai suderintos kompozicijos, turtinga spalvinė gama, drąsūs ir kontrastingi potėpiai skatina žiūrovą susitelkti, žadina atmintį.

 

            Pristatydama menininko kūrybą „Naujosios Romuvos“ žurnale (2015, Nr.2) menotyrininkė Evelina Januškaitė rašė: „V.Gerulaitis paneigia kartais tvyrančią nuostatą, kad „menas kuriamas iš kančios“. Jo menas kuriamas iš patyrimo. Dailininkas tapo matomą išorę, tačiau „perleistą“ per vidinę prizmę. Tokia tapyba siejama su patyrimu ir jo vizualizavimu, taigi iš esmės V.Gerulaitis tapo ne vietas, o tų vietų patyrimą. Todėl darbai yra labai intymūs ir su kiekvienu suvokėju atrandantys individualų santykį. (...) V.Gerulaitis pasakoja savo istoriją, kaip eiles poezijoje išdėstydamas spalvų derinius, kurie tampa egzistenciniais vaizdiniais, nagrinėjančiais esminius filosofinius klausimus“.

 

            2015 m. Lietuvos „Žinijos“ draugijos salėje buvo surengta personalinė V.Gerulaičio paroda „Venecijos karnavalas“, – eksponuoti kelionių įspūdžių įkvėpti, ryškiomis spalvomis trykštantys darbai. Šįkart pristatoma paroda „Tiršti sapnai“, kuri, anot kūrėjo, tęsia „Venecijos karnavalo“ temą. Tik čia – mūsų lietuviška aplinka: slėpiningi pamario rūkai, dangaus pilkumos pustoniai, nedrąsūs šviesos blyksniai... „Apie visą tai gali pasakyti: „Atrodo, kad gyveni, o iš tikrųjų  – sapnuoji“. Arba atvirkščiai – atrodo, kad sapnuoji, o iš tikrųjų – gyveni...“, – aiškina V.Gerulaitis.

 

 

Lietuvos „Žinijos“ draugijos informacija

Parodos atidarymas: sausio 12 d. 18.30 Lietuvos „Žinijos“ draugija (Vilniaus g. 22, Vilnius)

Rėmėjai: MC "Žinių gausa" 

atidarymo akimirkos.  Fotografijų autorius Valdas Sadauskas.

   
   
   


Kursai:


Seminarai: