2017 10 27 V.Daraškevičiaus paroda

Vytautas Daraškevičius gimė 1946 02 27 Prienuose. Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys nuo 1983, meno kūrėjo statusas suteiktas 2005. 1964–69 studijavo Kauno politechnikos institute. 1974–91 dirbo Elektrografijos mokslinio tyrimo institute.

Vytautas Daraškevičius, Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. Fotografuoja daugiau nei 40 metų. Surengė virš 40 keturiasdešimties personalinių fotografijos parodų. Lietuvoje bei užsienyje eksponuotos jo fotografijos ne kartą pelnė apdavanojimus. V. Daraškevičius daug dirba ir kaupia medžiagą lietuvių etnokultūros tematika. Pasauliniame folkloro fotografijos konkurse Humanyti photo awards, kas dveji metai rengiamame Kinijoje, buvo nominuotos net aštuonios fotografijų serijos.

Yra išleidęs keletą leidinių: 2007 m. foto albumą “Trumpiausios nakties paslaptis”, 2009 m. foto albumą “Kaziuko mugė” (kartu su Libertu Klimka), 2013 m. foto albumą ” Neatrastoji Kinija. Du žvilgsniai” (kartu su Song Džendžiun).

TARP VANDENŲ IR SMĖLYNŲ

Kuršių Nerija man – ypatinga vieta. Čia vos persikėlęs iš Klaipėdos, beveik visuomet pajuntu neįprastai pakilią nuotaiką, laisvumą, kažkur nuslenka bet kokie rupesčiai. Pirmą kartą ilgiau pabūti Neringoje teko 1969 m., kai mane, ką tik iškeptą jaunąjį specialistą, “komandiravo” porai savaičių į Pervalką talkininkauti įmonės poilsio namų statyboje. Vėliau irgi sekėsi vis aplankyti šią įstabią vietą bent kartą metuose ar net dažniau. Nidoje buvo įmonės, kurioje aš darbavausi, vila “Laumė” – joje tekdavo ilsėtis su šeima, keletą kartų buvojau kaip ansamblio “Sadauja dalyvis, o nuo 1973 m. beveik reguliariai rugsėjo vidury dalyvadavau Lietuvos fotomenininkų sąjungos rengiamuose seminaruose. Porą kartų teko buvoti Neringoje ir žiemą – pasirodo, ir tuo metu čia nepaprastai įdomu. Visuomet nemažai fotografuodavau. Viskas man čia buvo įdomu – ir unikali gamta, ir labai įdomūs vietiniai žmonės…

1985m, "Namo per kopas" 

Kursai:


Seminarai: